Cechy pożyczek krótkoterminowych, tzw. chwilówek

Coraz trudniejsza sytuacja polskiego społeczeństwa powoduje, że coraz większe zobowiązania finansowe wobec banków i innych instytucji finansowych ma szary Kowalski. Marzenia o dłuższym urlopie czy to z rodziną czy też z przyjaciółmi trzeba niejednokrotnie odłożyć na później. W przypadku niewielkich pożyczek krótkoterminowych z pomocą przychodzą nam instytucje finansowe, które trudnią się pożyczkami krótkoterminowymi bez konieczności spełniania całego szeregu formalności. Przede wszystkim wygoda wypełnienia wniosku przez Internet przemawia do coraz szerszego grona osób starających się o pożyczkę.

Pożyczki krótkoterminowe za pośrednictwem Internetu są udzielane nie tylko przez znane banki, ale również instytucje zwane parabankami. W przypadku niewielkich kwot wystarczający jest przeważnie dowód osobisty wnioskodawcy (jego skan), natomiast przy większych kwotach wymóg konieczny to zaświadczenie o zarobkach oraz przedstawienie ważnej umowy o pracę.

Oprocentowanie krótkoterminowych kredytów udzielanych przez rozmaite instytucje bankowe i pozabankowe najczęściej przekracza 30% RRSO (rzeczywista roczna stopa procentowa), przez to może się ono wydawać jako mało atrakcyjne z ekonomicznego punktu widzenia kredytobiorcy.

Zobowiązania zwane chwilówkami to obecnie z najczęściej wykorzystywanych instrumentów finansowych, jakie są dostępne w instytucjach finansowych. Oferują je obecnie takie banki jak m.in. Alior Bank, Meritum Bank czy też mBank. Co jest istotne dla kredytobiorcy? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na oprocentowanie nominalne takiej pożyczki (oprocentowanie w stosunku rocznym, które nie uwzględnia opłat prowizyjnych, kosztów manipulacyjnych itp.) i oprocentowanie rzeczywiste (oprocentowanie w stosunku rocznym z wszelkimi opłatami). Wielość ofert na naszym rynku sprawia, że każdy powinien znaleźć ofertę optymalną dla swojej kondycji finansowej. Należy jednak przede wszystkim zasięgnąć możliwie jak najwięcej informacji na temat instytucji udzielających takich świadczeń.

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *