Nie tylko księgowość – co oferują biura księgowe?

Obecnie wiele przedsiębiorstw, w tym osób, które samodzielnie prowadzą działalność gospodarczą, decyduje się na współpracę z biurami księgowymi. W ten sposób można zapomnieć o formalnościach związanych z pochłaniającą dużo czasu księgowością i mieć pewność, że wszystkie dokumenty i terminy będą w absolutnym porządku. Jednak biura nie tylko oferują swoim klientom obsługę księgową. Wiele z nich zapewnia także szersze wsparcie dla biznesu, aby prowadzenie działalności mogło być jeszcze łatwiejsze.

Obsługa kadrowo-płacowa

Naliczanie list płac, rozliczenia z ZUS, rozliczenia podatkowe, przygotowywanie dokumentów dla pracowników oraz urzędów, w tym umów, prowadzenie teczek osobowych pracowników, szkolenia BHP czy badania lekarskie – to wszystko zadanie dla doświadczonej kadrowej, czy też, zgodnie z nowoczesną nomenklaturą, specjalisty do spraw HR. Analogicznie jak w przypadku obsługi księgowej firmy mogą korzystać z pełnej obsługi kadrowo-płacowej, która obecnie oferowana jest w większości biur rachunkowych. Dzięki temu właściciel firmy nie musi samodzielnie prowadzić spraw tego rodzaju, mając pewność, że będą one zrealizowane na najwyższym poziomie przez osoby doświadczone w tej dziedzinie.

Doradztwo podatkowe i prawne

biuro rachunkowe rozwiązaniaBieżąca obsługa kompetentnych prawników, konsultacje prawne i podatkowe, przygotowywanie opinii prawnych i podatkowych, pomoc w optymalizacji podatkowej przedsiębiorstwa to także usługi oferowane przez niektóre z biur księgowych. Są wybierane często przez firmy, które chcą mieć pewność, że nawet w skomplikowanych sytuacjach będą mogły liczyć na niedrogą i przy tym profesjonalną pomoc. Sprawy podatkowe i prawne dotyczą każdej firmy, dlatego wtedy, gdy będą prawidłowo uregulowane, będzie mogła ona działać jeszcze efektywniej i bez obaw o konsekwencje ze strony nieprawidłowo realizowanych zgodnie z przepisami czynności.

Doradztwo gospodarcze

Doradztwo w kwestii inwestycji, strategiczne, kapitałowo-finansowe, w tym przygotowywanie biznesplanów, wyceny przedsiębiorstw, organizacja finansowa przedsięwzięć gospodarczych, programy naprawcze czy pomoc w uzyskaniu dotacji – taka pomoc jest w stanie wesprzeć firmę w jeszcze bardziej efektywnej działalności, by mogła ona poprawiać stale swoją zyskowność i konkurencyjność. Fachowcy wskażą na takie rozwiązania, które będą dobrane indywidualnie do sytuacji firmy oraz celów jej właścicieli, by firma mogła się rozwijać w optymalnym tempie.

Dodatkowo biura oferują swoim klientom obsługę w ramach windykacji należności, audytów finansowych, administrowania biznesem.

Aby skorzystać z kompleksowej obsługi, warto wybrać biuro, które zapewnia pomoc na wszystkich wymienionych wyżej poziomach czy też tych potrzebnych w firmie. Atrakcyjną ofertę dla przedsiębiorców z Krakowa oraz okolic ma biuro A.M. Jesiołowscy – Finanse Sp. z o.o., dzięki któremu zarówno jednoosobowe firmy, jak i duże przedsiębiorstwa działają skutecznie, a ich właściciele nie muszą jednocześnie martwić się o sprawy formalne. Więcej informacji na temat oferty biura można znaleźć pod adresem: jesiolowscyksiegowosc.com.pl.

Gdy zatem chcesz, by również twoja firma miała pełne wsparcie fachowców, wybierz takie biuro, które nie tylko pomoże w księgowości, ale zapewni znacznie szerszą pomoc dopasowaną do innych indywidualnych wymagań w sferze biznesu.