Nowe stare biuro rachunkowe, czyli przyszłość w chmurze

Standardy panujące na rynku usług rachunkowych nie spełniają już oczekiwań klientów. Nie tylko małe firmy coraz częściej uciekają od tradycyjnych biur rachunkowych, ale też same biura rachunkowe, wiedząc zapotrzebowanie i perspektywę rozwoju, nie chcą być już „zwykłym” biurem. Czym zatem zachęcić klienta aby został z nami na dłużej i nie szukał lepszych rozwiązań? Zaproponować mu właśnie te lepsze rozwiązania samemu.

O czym mowa właściwie, czyli pojęcie „chmury” bez tajemnic

Chmura to nic innego jak zniesienie wszelkich ograniczeń. Pozwala ona na przechowywanie informacji na serwerach zewnętrznych, likwidując tym samym niedogodności związane z brakiem dostępu do naszych danych. Takie rozwiązanie nie tylko umożliwia dostęp do naszych plików z dowolnego miejsca na ziemi i z dowolnego komputera bądź innego urządzenia przenośnego z zainstalowaną dowolną przeglądarką (IE, Opera, Firefox, Chrome, Safari), ale też likwiduje barierę pojemności dysków oraz, co ważne „zrzuca” odpowiedzialność za utrzymanie infrastruktury na dostawcę. Wszystko to powoduje, że usługa tzw. firmy w chmurze jest coraz bardziej pożądana.

Jak można Ci pomóc?

Z taką propozycją do wszystkich biur rachunkowych wyszła ostatnio firma Streamsoft, będąca właścicielem linii produktowej PCBiznes i Firmino.pl. Podążając za trendami i potrzebami klientów, Streamsoft udostępniła im narzędzie do prowadzenia firmy online. Narzędzie to, to platforma do fakturowania w chmurze Firmino.pl, która została w pełni zintegrowana z dostosowanymi do aktualnych przepisów prawnych programami do obsługi księgowej i kadrowo-płacowej firm.

Programy Ala i Aga wraz z aplikacją uzupełniającą Iza, tworzą kompletne narzędzie niezbędne w każdym biurze rachunkowym, umożliwiając nie tylko tworzenie i wydruk dokumentów, ale też zbiorcze wysyłanie e-Deklaracji, odbiór potwierdzenia UPO oraz tworzenie analiz wydajności.

Wszelkie informacje na temat w/w aplikacji i programu partnerskiego dla biur rachunkowych można znaleźć na www.firmino.pl.

Jakie są plusy przystąpienia do programu partnerskiego Firmino?

biuro rachunkowe chmuraPrzede wszystkim zmiana wizerunku biura. Nie trzymajmy się kurczowo tradycji biur stacjonarnych lecz lećmy z wiatrem. Umożliwiając naszym klientom platformę do obsługi ich firmy online, dajemy im wolną rękę i swobodę, nie zmniejszając jednocześnie zaufania jakim nas wcześniej obdarzyli. Wciąż jesteśmy typowym biurem, które zawsze mogą odwiedzić. Jednak „mogą” i „muszą” to znacząca różnica. Ponadto faktury wystawiane przez klienta online w aplikacji są automatycznie pobierane i księgowane, a klient z własnego konta otrzymuje automatycznie rozliczenia PIT-5, VAT-7, ZUS i listę płac. To wszystko z dowolnego miejsca na ziemi, baz konieczności marnowania czasu na dojazdy do naszego biura rachunkowego i pieniędzy na ten dojazd. Wbrew pozorom ta chwila dla każdego przedsiębiorcy jest na wagę złota.

Czas na zmiany

Świat się zmienia tak szybko, że czasem nawet nie nadążamy za nowościami. Niestety, nasi klienci tego właśnie od nas oczekują. To biura rachunkowe muszą wskazywać klientom nowości, nie odwrotnie. Nie ma już miejsca na przywiązywanie się do tradycji wyłącznie stacjonarnych biur. Nie ma czasu do stracenia, ba każda chwila to pieniądz. Dlatego warto dościgać wciąż trendy. Konkurencja nie śpi.