Rhenus Data – kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania dokumentami i informacją

Firma Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o. działa w Polsce od 2001 roku i jest częścią Grupy Rhenus, należącą do koncernu Rethmann AG & Co. KG. Koncern ten ma ponad stuletnią tradycję i należy do największych sieci logistycznych na świecie. Firma polska działa w internecie pod adresem rhenus-data.pl, świadcząc usługi w zakresie rozwiązań outsourcingowych i zarządzania dokumentami. Usługi te obejmują pełen cykl życia dokumentów przedsiębiorstwa, począwszy od ich powstania, przez przetwarzanie i przechowywanie, a skończywszy na ich bezpiecznym zniszczeniu.

Odpowiednie zarządzanie informacją jest w dzisiejszych czasach bardzo istotne. Z kolei każda większa lub średniej wielkości firma wie, jak ważną rolę odgrywa poczta firmowa. Jakość i szybkość przekazywanych informacji wewnętrznych i zewnętrznych ma duży wpływ na budżet firmy. Dlatego działająca już od 14 lat w Polsce firma rhenus-data.pl oferuje specjalistyczne usługi w zakresie prowadzenia kancelarii pocztowej. Głównym celem jest dostosowanie poczty firmowej do najważniejszych celów biznesowych firmy przy jednoczesnym uwzględnieniu postępu technologicznego.

poczta firmowaStaje się to możliwe dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań typu Mailroom Services (inaczej – poczta firmowa). Jest to proces zarządzania pocztą oparty o nowoczesne i efektywne usługi, a jego głównymi celami są:

  • usprawnienie obiegu korespondencji firmowej,
  • przyśpieszenie toku realizacji spraw,
  • odpowiednie zabezpieczenie danych,
  • redukcja kosztów administracyjnych.

A dlaczego warto skorzystać z usług firmy rhenus-data.pl?

Poczta firmowa to tylko jeden z obszarów świadczenia usług Rhenus Data. Oferuje ona także szeroki wachlarz innych usług, takich jak:

  • digitalizacja dokumentów,
  • archiwizacja i przechowywanie dokumentacji oraz cyfrowych nośników informacji,
  • osuszanie dokumentów,
  • niszczenie nośników informacji,
  • odbiór i utylizacja sprzętu elektronicznego.

Firma realizuje swe usługi na terenie całej Polski, zapewniając najwyższą jakość obsługi oraz indywidualne podejście do potrzeb i oczekiwań klienta oraz gwarantując ochronę informacji i dyskrecję.

Wśród wieloletnich klientów Rhenus Data znajdują się największe przedsiębiorstwa polskie i zagraniczne, instytucje administracji rządowej i samorządowej, wiele średnich i małych firm.

Firma posiada certyfikaty dotyczące bezpieczeństwa informacji ISO 27001 i zarządzania jakością ISO 9001.