Oprocentowanie lokat bankowych, czyli którą lokatę wybrać …

Jak pokazują badania, Polacy często wybierają lokaty nierozważnie, decydując się na produkty, które tak naprawdę nie przynoszą im zysku bądź nie do końca odpowiadają im potrzebom. Co gorsza, blisko połowę naszych środków przetrzymujemy na nisko oprocentowanych bądź nieoprocentowanych kontach osobistych. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest to, że chcemy mieć stały i swobodny dostęp do naszej gotówki. W związku z tym w najbliższym czasie wrosnąć może popularność kont oszczędnościowych zapewniających atrakcyjne oprocentowanie i swobodny dostęp do środków.

Lokaty terminowe pozwalają zarobić

Wciąż jednak najpopularniejszym sposobem na pomnażanie oszczędności wśród Polaków są lokaty. Te, pozwalają obecnie osiągać zyski często wyższe niż fundusze inwestycyjne. Procedura założenia lokaty także jest dużo prostsza, co przemawia na jej korzyść.

Obecny trend jest taki, że bankom zależy na zdobywaniu nowych klientów, w związku z czym przyciągają ich coraz korzystniejszymi warunkami oprocentowania depozytów. Premiowane są zwłaszcza nowe środki, a więc takie, które na konto banku wpłacane są po raz pierwszy.

Którą lokatę wybrać?

Oferta banków zmienia się dynamicznie. Poniżej przedstawione są naszym zdaniem najbardziej atrakcyjne obecnie produkty wraz z haczykami, na które powinniśmy uważać:

Lokata bezkarna BGŻOptima – oprocentowanie lokat bezkarnych – 6,5% dla trzymiesięcznego okresu umownego, wysokość minimalnej wpłaty – 1000 zł, co najlepsze – gwarancja zwrotu 100% odsetek w przypadku przedterminowego zerwania lokaty.
Uwagi: Wysokość maksymalnej kwoty ograniczona jest do 20000 zł.

Lokata Zyskowna Getin Banku – pięciomiesięczna, oprocentowanie 6,4%, minimalna wpłata – 500 zł.
Uwagi: Możliwa do założenia tylko w placówkach Getin Banku bądź przez telefon.

Lokata Standardowa Raiffeisen Bank Polska – trzymiesięczna, oprocentowanie 7%, minimalna wpłata – 3000 zł, możliwość wzięcia udziału w losowaniu premii.
Uwagi: Wysokość maksymalnego depozytu – 10000 zł. Przedterminowe zerwanie umowy wiąże się z obniżeniem oprocentowania do poziomu 0%

Lokata Plus Idea Banku – okres umowny 3 miesiące, minimalna kwota – 1000 zł, oprocentowanie – w przypadku udokumentowania dotychczas posiadanego oprocentowania lokaty Idea Bank zaoferuje lokatę z oprocentowaniem o 10% wyższym.
Uwagi: Po podwyższeniu maksymalna wysokość oprocentowania lokaty może wynosić 10%

Lokata Swobodnie Zarabiająca w Banku Zachodnim WBK – oprocentowanie 5%, minimalna wpłata – 1000 zł, przedterminowe zerwanie lokaty skutkuje obniżeniem oprocentowania do 4,7%.
Uwagi: Oprocentowanie 5% dostępne jedynie dla lokat w kwocie powyżej 100000 zł. W przypadku przelewów z rachunku z lokaty na rachunek prowadzony w innym banku pobierana jest opłata w wysokości 7zł.

Lokata Parzysta i Nieparzysta w PKO Bank Polski – odpowiednio – 5,5% dla 12-miesięcznego okresu umownego i 5,3% dla okresu 9-miesięcznego, minimalna kwota – 1000 zł
Uwagi: Najwyższe oprocentowanie dostępne jedynie dla kwot powyżej 50000 zł.

Nawet biorąc pod uwagę ograniczenia, każdy będzie w stanie w stanie wybrać lokatę, która zapewni mu godziwy zysk. Warto na bieżąco śledzić ofertę banków i korzystać z promocji, które pozwolą nam w łatwy sposób pomnożyć oszczędności.

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *