Aktualny ranking lokat – kwiecień 2015

Polacy coraz częściej korzystają z oferowanych przez banki produktów oszczędnościowych. Jeżeli mamy możliwość na „zamrożenie” swojej gotówki na jakiś okres czasu, jest to idealnym rozwiązaniem wydają się być lokaty bankowe. Banki prześcigają się w oferowaniu nam swoich propozycji, zatem mamy w czym wybierać. Zdecydowaliśmy się aby ułatwić wybór jak najkorzystniejszej lokaty i stworzyliśmy ranking najlepszych lokat w kwietniu 2015.

Na pierwszym miejscu z bezkonkurencyjną na ten moment ofertą prezentuje się Meritum Bank. Lokata Start to obecnie najwyżej oprocentowana lokata na polskim rynku z możliwością błyskawicznego założenia przez Internet. Lokata oferowana jest do założenia jedynie na 2 miesiące, a oprocentowanie wynosi 5,0% w skali roku. Jedynym minusem oferty jest fakt wymagalności założenia bezpłatnego konta osobistego w banku. Natomiast wszystkie formalności związane z założeniem lokaty i konta są bezpłatne. Dużą zaleta oferty jest brak wymaganej wpłaty minimalnej, czyli ulokować możemy dowolną kwotę pieniędzy.

Kolejną bardzo dobrą ofertą bankową jest Lokata Happy w Idea Banku. Warunkiem jej założenia, jest minimalna kwota depozytu równa 1000zł. Środki wpłacone na Lokatę HAPPY są lokowane na 3 miesiące i podlegają stałemu oprocentowaniu w wysokości 4,0% w skali roku. Lokata HAPPY jest ofertą promocyjną, skierowaną do nowych klientów Idea Banku, natomiast nie wymaga ona założenia konta osobistego. Kolejnym pozytywem jest fakt, że możemy ją założyć bez konieczności wychodzenia z domu – przez Internet.

oprocentowanie lokat - kwiecień 2015Na trzecim miejscu naszego kwietniowego rankingu możemy zobaczyć ofertę Getin Banku – LOKATA NA START. Minimalną kwotą depozytu, który możemy ulokować jest 500 zł a maksymalną 10 000zł. Lokata oprocentowana jest w skali roku na 4,0%, co również jest bardzo atrakcyjną propozycją ze strony banku. Bank przy zakładaniu lokaty nie wymaga zakładania również konta osobistego, a wszystkie formalności są bezpłatne. Jest to bardzo dobra krótkoterminowa oferta, którą można równie szybko założyć online.

Bank BGŻ swoje dobre miejsce w naszym rankingu zawdzięcza Lokacie Bezkarnej. Ten 3-miesięczny depozyt charakteryzuje się korzystnym, stałym oprocentowaniem wynoszącym 4,0% w skali roku. Depozyt, który można wpłacić na lokatę to od 1000 zł do 20 000 zł . Plusem lokaty jest możliwość jej „bezkarnego” zerwania z zachowaniem wypracowanych odsetek, minusem – możliwość założenia tylko jednej takiej lokaty. Warunkiem do założenia Lokaty Bezkarnej jest wymagane założenie bezpłatnego konta osobistego.

Kolejną ofertą jest Lokata Direct + Internet w Santander Banku. Jest ona lokatą długoterminową, okres umowy wynosi 36 miesięcy. Bank proponuje nam niezmienne oprocentowanie w skali roku w wysokości 3,0%. Minimalnym kapitałem który możemy wpłacić jest 5000, plusem jest brak kwoty maksymalnej. Założenie lokaty jest bezpłatne i nie ma konieczności zakładania konta osobistego. Jest to obecnie jedna z najlepszych propozycji wśród lokat długoterminowych.

Choć oprocentowanie lokat w kwietniu 2015 roku nie zachwyca w porównaniu z poprzednimi latami, to i tak lokaty są dla nas bardzo korzystnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Warto dobrze przeanalizować wszystkie możliwości oferowane przez banki i wybrać lokatę która najkorzystniej wpłynie na wzrost naszych finansów.