Jak skutecznie starać się o kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe to produkty, które cieszą się niezmiennie bardzo dużą popularnością. Kredytobiorcy chętnie korzystają z możliwości otrzymania gotówki, zwłaszcza, że coraz częściej oferowana jest ona od ręki i na bardzo wysokie kwoty. Oczywiście w zależności od banku i wysokości pożyczki, pozyskanie jej jest mniej lub bardziej kłopotliwe, w prawie wszystkich jednak wypadkach, trzeba przejść przez kilka formalności. Od czego zacząć?

Wybór oferty kredytowej

Kluczowym elementem w całym procesie jest wybór odpowiedniej oferty kredytowej; choć może wydawać się to mało istotne to jest zupełnie odwrotnie. Choć na pierwszy rzut oka, oferty faktycznie mogą być do siebie podobne, w istocie różnią się szczegółami, ale za to kluczowymi. Najpierw warto zastanowić się, po co kredyt jest nam potrzebny i czy musi być to koniecznie kredyt gotówkowy, a nie np. karta kredytowa, bądź debet na karcie. Te dwa instrumenty są znacznie tańsze i łatwiejsze do uzyskania, a gdy nie potrzeba nam wielu pieniędzy – wystarczająca.

Jeśli jednak zdecydujemy się na kredyt właśnie, porównajmy dokładnie wszystkie oferty. To, że jakiś bank miał świetną ofertę 2 miesiące temu, nie musi oznaczać, że nadal jest najlepszy. Warunki na tym rynku zmieniają się niesamowicie szybko i zawsze musimy sprawdzać stan na dzień dzisiejszy. Aby nie było to tak trudne i mozolne, tworzy się specjalne rankingi kredytów, oraz porównywarki, które z łatwością znajdziemy w internecie. Wystarczy wpisać tam nasze warunki, a aplikacja samoistnie wygeneruje dla nas najlepsze rozwiązania. Przed skorzystaniem, warto jeszcze wybrać ze 3 najlepsze możliwości i już osobiście skontaktować się z pracownikami banku, którzy dokładnie przedstawią nam ofertę.

Wniosek kredytowy

Jak skutecznie starać się o kredyt gotówkowy?Kolejnym krokiem na drodze do uzyskania kredytu, jest złożenie wniosku. Obecnie jest to proces bardzo prosty. W niektórych przypadkach możliwy nawet bez wychodzenia z domu, drogą elektroniczną. W klasycznej formie, trzeba natomiast udać się do banku i udowodnić swoją zdolność kredytową. Chcąc więc mieć tę sprawę szybko z głowy, warto zaopatrzyć się w odpowiednie dokumenty, które potwierdzą nasze źródło dochodów, oraz ich wysokość. Niektóre banki wymagają dodatkowych dokumentów, a informacje o tym, jakich, powinniśmy znaleźć na stronie www banku. Po zbadaniu zdolności kredytowej, bank wydaje decyzję nt. kredytu, jeśli jest pozytywna, pozostaje tylko podpisanie umowy i odebranie gotówki.

Więcej na temat ofert banków i ogólnie produktów kredytowych dowiesz się na oferty-kredytow.com – serwis finansowy poświęcony kredytom i pożyczkom.