Niski poziom stóp procentowych sprzyja inwestycjom w nieruchomości

Rada Polityki Pieniężnej podczas lipcowego posiedzenia ustanowiła poziom stóp procentowych na rekordowo niskim poziomie. Ten stan rzeczy niezmiernie cieszy kredytobiorców, ze względu na fakt, że oprocentowanie kredytów jest obecnie o 1/3 niższe niż jeszcze dwa lata temu. Jest to więc doskonały czas na zakup nowego domu lub mieszkania.

Niższe raty i większa zdolność kredytowa

Niskie oprocentowanie kredytów powoduje, że u większości osób wzrasta zdolność kredytowa. Oznacza to, że teraz przeciętna rodzina jest w stanie otrzymać kredyt na mieszkanie dużo droższe niż kilka lat temu.  O kilkaset złotych są również niższe miesięczne raty zaciągniętych kredytów hipotecznych w porównaniu do stanu sprzed dwóch lat.

Uwaga – wysokie marże

Warto mieć jednak na uwadze, że wciąż na wysokim poziomie pozostają należności pobierane przez banki. Obniżenie stóp procentowych powoduje, że banki coraz częściej podnoszą swoje marże, upatrując w tym wyższych zysków. Nie odstrasza to jednak klientów, a sprzedaż mieszkań pochodzących zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego przeżywa teraz prawdziwy rozkwit.

Gdzie szukać ogłoszeń nieruchomości?

inwestycje w nieruchomościOsoby, które rekordowo niski poziom stóp procentowych skłania do zakupu nieruchomości, zachęcamy do odwiedzenia strony portal nieruchomości – www.ihouse.pl, gdzie znajdują się liczne ogłoszenia, dotyczące sprzedaży mieszkań nowych i używanych, zlokalizowanych na terenie całej Polski.

W serwisie tym publikowane są również liczne oferty mieszkań przeznaczonych na wynajem. Każdy, kto posiada własną nieruchomość może także za darmo zamieścić jej ogłoszenie. Wystarczy jedynie się zarejestrować i postępować według wskazówek.

Serwis iHouse jest również prawdziwą skarbnicą wiedzy, przyciągającą uwagę osób planujących w najbliższym czasie zawrzeć transakcje mieszkaniowe. Każdego dnia publikowane są tam najświeższe informacje, dotyczące rynku nieruchomości. Oprócz tego, każdy użytkownik może zapoznać się z artykułami poradnikowymi, przydatnymi dla osób chcących sprzedać, kupić lub wynająć nieruchomość. Dotyczą one skomplikowanych, prawnych aspektów zawierania umów i wpisów do ksiąg wieczystych, a także przyjemnych porad odnośnie urządzania, wyposażania i aranżacji wnętrz.